W czwartek wieczorem spora grupa ludzie protestowała na pl. Wolności w Poznaniu przeciwko wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Ze względu na ograniczenie spowodowane reżimem sanitarnym, ludzie spacerowali. Po proteście okazało się, że ktoś zdemolował wszystkie donice stojące na ulicy Paderewskiego malując na nich – miedzy inny-  wulgarne napisy. 

W czwartek Trybunał Konstytucyjny uznał, że przepisy dotyczące aborcji w przypadku ciężkich wad płodu są niekonstytucyjne. Po decyzji Trybunału w kilku miastach w Polsce wieczorem rozpoczęły się protesty. Taki odbył także w Poznaniu. Kilkaset osób zebrało się na placu Wolności, gdzie spacerując wyrażało swoje niezadowolenie.

Dziś do naszej redakcji dotarły zdjęcia, na których widać, zdewastował donice na ulicy Paderewskiego. Patrząc po tym, co zostało namalowane na donicach, może odnieść wrażenie, że zrobił to ktoś z uczestników protestu.

fot. czytelnik

Podobny protest jak wczoraj zapowiedziano na dziś na godzinę 17:00. Tym razem ma to być „spacer” pod hasłem „Matka – Polka – Więźniarka”. Organizatorzy podkreślają, że ( ze względu na obostrzenia sanitarne) nie będzie to zgromadzenie, “a idąc należy utrzymywać dystans, a także zasłaniać usta i nos”.