Za szeroki domek i kontrola kilometr przed siedzibą odbiorcy. Przewoźnik zapłaci karę za brak odpowiednich zezwoleń na przejazd w Polsce, pomimo posiadania zezwoleń na przejazd drogami Holandii i Niemiec.

Rozmiar przewożonego ładunku wskazywał, że przejazd powinien odbywać się na podstawie zezwolenia na przejazd pojazdu ponadnormatywnego w asyście pilota. Inspektorzy transportu drogowego, z oddziału w Lesznie, zaraz zwrócili na niego uwagę na drodze ekspresowej numer 5 i nakazali zjazd na punkt kontrolny, gdzie bliżej przyjrzeli się ładunkowi i dokumentom -informuje Inspekcja Transportu Drogowego

Kierowca nie posiadał wymaganego zezwolenia, a do kontroli okazał jedynie kserokopię zezwolenia kategorii V wydanego dla innego przewoźnika. Co ciekawe, ładunek wieziono z Holandii przez teren Niemiec. Na przejazd po drogach tych państw przewoźnik posiadał wymagane zezwolenia.

Kontrolę przeprowadzono kilometr od siedziby odbiorcy. Nie uchroniło to przewoźnika od konsekwencji. Wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą w wysokości 8 tysięcy złotych.