W godzinach wieczornych zatrzymano trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszym z nich okazał się młody mężczyzna, który prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne ogrodzenie.

Kierujący próbował uciec z miejsca zdarzenia, jednak szybko został zatrzymany przez policjantów. Dzięki obywatelskiej postawie świadka zatrzymano mężczyznę, który pijany jechał ulicami Piły. Tego samego dnia funkcjonariusze z Posterunku Policji w Łobżenicy zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy, którego kierowca miał 2 promile alkoholu w organizmie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymanym grozi do dwóch lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Zatrzymani za jazdę po alkoholu stracili uprawnienia do kierowania. Dodatkowo odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi im kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu. W przypadku zauważenia osoby, która wsiadła za kierownicę po alkoholu, należy zdzwonić pod numer alarmowy. Jeden anonimowy telefon może uratowąć czyjeś życie.