3 września rozpoczął się remont ulicy Rynkowej na Starym Mieście w Poznaniu. Na razie budowlańcy położyli tylko chodnik. Był ładny i czysty do weekendu. Czytelnicy przysłali nam zdjęcia do redakcji jak w poniedziałek o poranku wygląda ulica Rynkowa. 

Jasne białe kamienie chodnikowe, a na nich czarne plamy, można się tylko domyślać od czego. Do tego na parapetach witryn sklepowych puste butelki po tzw. “małpeczkach”. Tak w poniedziałek po jednym weekendzie wygląda wyremontowany chodnik ulicy Rynkowej w Poznaniu. Układanie kostki na krótkim odcinku jezdni cały czas trwa.

Do naszej redakcji trafiło kilka zdjęć pokazujących, jak wygląda remontowana ulica Rynkowa w Poznaniu.  Nasz czytelnik pyta, „czy właściciele barów i sklepów, którzy prowadzą interes przy tej ulicy, nie mają przypadkiem obowiązku sprzątać także przed swoimi lokalami”. Zastanawia się też „czy w tak imprezowym miejscu warto było remontować ulicę”?

fot. czytelnik/ ulica Rynkowa w Poznaniu

Przypomnijmy, remont ulicy Rynkowej rozpoczął się 3 września. Na krótkiej, bo niespełna 50-metrowej uliczce prowadzącej na Stary Rynek zostanie położona nowa nawierzchnia jezdni z kostki kamiennej oraz wyremontowane zostaną chodniki.

Na czas prac ulica Rynkowa jest nieprzejezdna. Prace potrwają do 19 października, a ich koszt to ponad 156 tysięcy złotych.