Nowe kontrakty z Lech Poznań podpisali Kamil Jóźwiak, Robert Gumny oraz Tymoteusz Puchacz. Jóźwiak związał się z Kolejorzem do końca czerwca 2022 roku, a dwaj pozostali — o rok dłużej.

Kontrakty lechitów nie wygasały w najbliższym czasie, ale – jak informują władze klubu – mimo wszystko podjęto decyzję o ich przedłużeniu. Do tej pory umowy trójki wychowanków obowiązywały do 30 czerwca 2021 roku. Obecnie Kamil Jóźwiak związał się z Kolejorzem kontraktem dłuższym o 12 miesięcy (do czerwca 2022), a Robert Gumny oraz Tymoteusz Puchacz – o dwa lata (do czerwca 2023).

Wszyscy zawodnicy, którzy zostają z nami na dłużej są kluczowymi postaciami obecnego Lecha Poznań i reprezentantami Polski w różnych kategoriach wiekowych. Doceniamy ich i wspieramy, ponieważ od lat związani są z Kolejorzem i to właśnie w niebiesko-białych barwach spełniali kolejne piłkarskie marzenia. Kamil Jóźwiak, Robert Gumny i Tymoteusz Puchacz są bardzo ważnymi zawodnikami drużyny trenera Dariusza Żurawia i to zarówno na boisko, jak i w szatni – mówi dyrektor sportowy Lecha Poznań, Tomasz Rząsa.

Kamil Jóźwiak jest w strukturach klubu od 2011 roku, kiedy to zasilił juniorskie zespoły przechodząc do Poznania z UKP Zielona Góra. W pierwszej drużynie debiutował w lutym 2016 roku i jak do tej pory rozegrał w Lechu 104 mecze.

Robert Gumny po przejściu wszystkich szczebli w Akademii Lecha Poznań zadebiutował w pierwszym zespole miesiąc po Jóźwiaku. Na swoim koncie ma 89 meczów w Kolejorzu, w których strzelił jednego gola.

Tymoteusz Puchacz jest najmłodszym z lechitów podpisujących nowy kontrakt z klubem. Do młodzieżowych zespołów Lecha trafił w 2013 roku, a w pierwszym zespole po raz pierwszy wystąpił w maju 2017 roku. Do tej pory zagrał w 27 meczach Kolejorza, strzelając cztery gole.