Od 19 czerwca kibice będą mogli wejść na stadion. 

Jak powiedział premier Mateusz Morawiecki na specjalnie zwołanej w tej sprawie konferencji prasowej – od 19 czerwca kibice piłkarscy będą mogli wejść na stadion. Zapełnienie stadionu może być jednak tylko na poziomie 25% wypełnienia obiektu.

Będziemy pierwszym krajem, który wypracował wytyczne pozwalające na powrót kibiców. 19 czerwca zaczynamy rundę finałową w Ekstraklasie. Każdy klub będzie musiał wypełnić listę zobowiązań, którą będziemy jako PZPN akceptować. Bilety będzie można kupić tylko online — Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

W przypadku stadionu miejskiego w Poznaniu oznacza to, że na mecze Kolejorza będzie mogło wejść nawet 10 tysięcy ludzi. Na stadionie powinny być otwarte wszystkie trybuny, aby kibice mogli zachować dystans.

W meczu będą mogli uczestniczyć na razie tylko kibice jednej drużyny, bo nie ma teraz możliwości organizowania przejazdu kibiców rywala – dodał Boniek.

Te wytyczne dotyczą także kibiców żużla. Szczegółowe przepisy dotyczące powrotu kibiców na stadiony, powinny pojawić się niebawem na stronach rządowych i PZPN.