Kino samochodowe Poznań wystartowało. Pierwszy pokaz to film – Hejter. Następne już są w planach. Miejsce się sprawdziło a kino działa zgodnie z rozporządzeniami.

KINO SAMOCHODOWE POZNAŃ

Kino samochodowe znajduje się przy Głogowskiej 248 przy Wielkopolskiej Giełdzie Odzieżowej. Pierwszy seans był przygotowany dla 100 samochodów ale następne mają już być większe. Bilety na „Hejtera” (to pierwszy film jakie zaprezentowano w poznańskim kinie samochodowym) rozeszły się bardzo szybko. “Wjazdówka” kosztuje 30 zł dla pojedynczego kierowcy i 50 zł dla dwóch osób w samochodzie.

KINO SAMOCHODOWE POZNAŃ

Seanse są raz dziennie o godz. 21.30 od poniedziałku do piątku i dwa razy w soboty i niedziele. Repertuar przedstawia się następująco.

wtorek ,19 maja, godz. 21.15: „Psy 3”

środa, 20 maja, godz. 21.15: „Dżentelmeni”

czwartek, 21 maja, godz. 21.15: „Hejter”

piątek, 22 maja, godz. 21.15: „Swingersi”

piątek/sobota 22/23 maja, godz. 0.05: „Ptaki nocy i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”

sobota, 23 maja, godz. 21.15: „Gang zwierzaków” (dubbing)

sobota/niedziela, 23/24 maja, godz. 0.05: „Brahms. The Boy 2”

niedziela 24 maja, godz. 21.15: „Dżentelmeni”

Bilety można kupować na stronie: http://ekobilet.pl/samochodowe-kino-ferment

KINO SAMOCHODOWE POZNAŃ

Pierwszy seans w kinie samochodowym miał miejsce 6 czerwca 1933 w Camden w stanie New Jersey. Była to skrócona wersja filmu Two White Arms (o tytule zmienionym na Wives Beware).

W Polsce pierwsze kino samochodowe uruchomił Dariusz Krzysztof Zawiślak i Rafał Wnuk w roku 1994, mieściło się na warszawskim osiedlu Żerań. Hitem kina stały się m.in. filmy: przedpremierowy pokaz filmu Cztery wesela i pogrzeb, który otwierał działalność kina, The Flintstones z performence z udziałem aktorów przebranych za postaci z filmu i specjalnym pokazem fajerwerków oraz Gliniarz z Beverly Hills III, na którego seans przyjechało tylu widzów, że oczekujące na wjazd samochody kompletnie zablokowały ulice dojazdowe – tak hasło – kino samochodowe opisuje Wikipedia.