Zabytki na czterech i dwóch kołach warte po kilkadziesiąt a czasami nawet kilkaset tysięcy złotych. Rozpoczęły się Targi Retro Motor Show. Trwać będą do niedzieli. 

W ten weekend na Międzynarodowych Targach Poznańskich będzie można zobaczyć cały przekrój motoryzacji XX wieku. Wśród prezentowanych eksponatów  znajdziemy rowery, motorowery, motocykle, samochody, autobusy, ciągniki, wozy policyjne i strażackie a nawet czołgi, pojazdy wojskowe i armatę.

W tym roku Retro Motor Show będzie nawiązywał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego. – Zobaczymy sto aut na stoisku Automobilklubu Wielkopolski. Po raz pierwszy będzie to stoisko o powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych, na którym będziemy podziwiać cały przekrój motoryzacji XX wieku. Sam Henry Ford siedzący za biurkiem, przez sportowe bolidy lat XX, auta okresu PRL, auta rządowe, ale także między innymi stację CPN, sklepik rodem z PRL czy strefa retro wakacje, gdzie zobaczymy, jak odpoczywano w latach PRL – mówi Radosław Kulupa z poznańskich targów.

materiały prasowe MTP

Nowością będzie w tym roku Strefa Retro “Moda i uroda”, gdzie będzie można ubrać się w strój z epoki i zrobić sobie zdjęcie. To już trzecia edycja tych targów. W zeszłym roku na pasjonatów czekało  600 pojazdów zgromadzonych na 29 tysiącach metrów kwadratowych powierzchni Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Równolegle w tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskim trwać będą również targi HOBBY przyciągające pasjonatów modelarstwa, makiet czy gier planszowych.

Targi potrwają do niedzieli.

 

kontakt