Komitet Obrony Demokracji zapowiada na środę protest przed siedzibą TVP Poznań. Aktywiści, jak piszą, mają dość mowy nienawiści stosowanej przez państwową telewizję. 

 

Protest przed TVP Poznań odbędzie się w środę 22 sierpnia o godz. 19.30. Organizatorzy tak piszą o swojej akcji:

Zapraszam na KOD-owe wydanie Dziennika Telewizyjnego Telewizji Publicznej. Spotykamy się wszyscy pod siedzibą TVP3 w Poznaniu by bronić wolności mediów.
Gdy dojna zmiana opanowała TVP wyrzucono z niej ponad 250 dziennikarzy, a wielu innych odeszło na znak solidarności. Teraz to telewizja jednej partii, coraz bardziej przypominająca telewizję z czasów stanu wojennego. Ludzie którzy udają tam dziennikarzy to po prostu milicjanci PiS.

Protest jest odpowiedzią na mowę nienawiści, której użycie TVP Poznań zarzucają poznańscy dziennikarze oraz widzowie, w petycji podpisanej przez ponad 1200 osób. To fragment petycji:

Z szacunku do naszego zawodu, do Polski o której piszemy i o którą się spieramy, do jakości naszego publicznego języka – wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wulgarnych, agresywnych i obraźliwych słów, których w materiale TVP Poznań z dnia 10 sierpnia 2018 o tęczowych flagach użyto – brzmi treść petycji

 

Do petycji dziennikarzy  odniósł się prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak

Zachęcam do podpisania petycji! To, co od jakiegoś czasu robi TVP jest po prostu zaprzeczeniem dziennikarstwa. W rozpoczynającej się właśnie kampanii wyborczej nie zamierzam przyjmować żadnego zaproszenia do studia TVPiS – napisał prezydent Poznania na portalu społecznościowym

Do bojkotu prezydenta Jaśkowiaka przyłączył się już Tomasz Lewandowski, kandydat Lewicy na prezydenta Poznania, oraz z-ca prezydenta Mariusz Wiśniewski.

Bojkot TVP oznacza, że dwóch kandydatów nie weźmie udziału w żadnej z debat przedwyborczych, które TVP zorganizuje.

kontakt