Jarocin, Grabów nad Prosną, Rawicz i Kościan – to kolejne miasta na mapie Wielkopolski, gdzie ulokowane zostanie mobilne centrum pobrań COVID-19.

Od 14 do 16 lipca z mobilnego punktu drive-thru skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu jarocińskiego oraz powiatów ościennych. Mobilne centrum badań będzie podzielone na ścieżkę walk-thru (dla pieszych) oraz dobrze znaną drive-thru (dla kierowców i pasażerów bez konieczności wysiadania z auta). Centrum wymazowe zlokalizowane zostanie na parkingu przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Jarocinie przy ulicy Franciszkańskiej 1. Centrum będzie czynne codziennie od 10:00 do 19:00. Testy są bezpłatne. Osoby zainteresowane powinny od poniedziałku zarejestrować się telefonicznie w WSSE pod numerem tel. 61 65 68 075. Rejestracja od poniedziałku do środy od godz. 8:00 do godz. 16:00.

Jeden dzień – 14 lipca centrum pobrań będzie funkcjonowało w Grabowie nad Prosną. Tam również, podobnie jak w pozostałych przypadkach, obowiązuje rejestracja telefoniczna.

15 i 16 lipca, czyli w środę i czwartek wymazy pobierane będą w Rawiczu. Decyzja ta zapadła w oparciu o prośbę burmistrza Rawicza i starosty, a także potrzeby mieszkańców.

– Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy czują niepokój i objawy do tego, aby przyjechać i poddać się badaniu. Nasze działanie w kwestii walki z koronawirusem jest dynamiczne. Staramy się reagować na potrzeby Wielkopolan – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

W dniach od 21 do 23 lipca mobilny punkt pobrań COVID19 przeniesie się do Kościana. Będzie to 20 miasto w Wielkopolsce, którego mieszkańcy będą mogli bezpłatnie przebadać się na obecność koronowirusa.