Poznaniacy i turyści mogą korzystać z kolejnych punktów darmowego dostępu do bezprzewodowego internetu. Pieniądze na ten cel miasto pozyskało w ramach unijnego programu WiFi4EU.

Jak informują urzędnicy – dostęp do darmowego internetu jest możliwy w aż 10 nowych lokalizacjach, są to: Biblioteka Urzędu Miasta Poznania (pl. Kolegiacki 17), Dziedziniec Urzędu Miasta, park Chopina, most Jordana wraz z ul. Ostrówek, park Wilsona (2 punkty pokrywają przestrzeń pomiędzy palmiarnią a muszlą koncertową), KontenerArt i jego otoczenie, cypel pomiędzy Starym Portem a Wartą (z przystaniami), park Wodziczki (teren i sąsiedztwo placu zabaw), park Czarneckiego (rejon placu zabaw przy ul. Hercena), park Rataje (plac z fontannami).

Aby skorzystać z usługi darmowego internetu za pośrednictwem nowych punktów, należy wyszukać i wybrać na swoim urządzeniu sieć wifi o nazwie WiFi4EU. Wówczas nastąpi automatyczne przekierowanie do tzw. portalu logowania. Po zaakceptowaniu dostępnego tam regulaminu i zalogowaniu, można korzystać z usług internetowych. Nie trzeba podawać żadnych danych osobowych ani identyfikacyjnych. System automatycznie pobierze identyfikator urządzenia. Jest on potrzebny do gromadzenia tzw. logów w celach statystycznych oraz możliwości wielokrotnego korzystania z sieci WiFi4EU bez konieczności ponownego logowania się w okresie 4 godzin.

Nowopowstałe punkty to nie jedyne miejsca na mapie Poznania, w których można korzystać z darmowego internetu. Od kilku lat w mieście funkcjonuje bezpłatny dostęp do sieci bezprzewodowej (w tym wypadku, aby połączyć się z internetem, należy wybrać z listy wireless.poznan.pl). W ramach tego projektu działa ponad 100 punktów.