Do 19 kwietnia rząd przedłuża zakazy dotyczące handlu i usług. Do 26 kwietnia na pewno zamknięte będą szkoły i uczelnie wyższe.

Egzaminy maturalne odbędą się prawdopodobnie w połowie czerwca. O dokładnej dacie poinformujemy na 3 tygodnie przed ogłoszeniem ostatecznego terminu – powiedział na konferencji prasowej Premier RP Mateusz Morawiecki.

Przesunięte są także egzaminy ośmioklasistów. Ich ostateczny termin zostanie, także podany odpowiednio wcześniej.

Na razie o tydzień rząd przedłużył obostrzenia dotyczące zakazu handlu w galeriach handlowych. Nie będą działać też punktu usługowe i gastronomiczne. Jak do tej pory pracują normalnie sklepy spożywcze, drogerie i apteki.  Obowiązuje także zakaz spotykanie się na ulicach powyżej 2 osób. Z domu można wychodzić tylko w ważnych przypadkach, na zakupy, do apteki czy pracy. Zamknięte dla ludzi pozostają parki, bulwary i lasy.

Do 26 kwietnie na pewno nie będą czynne szkoły i uczelnie wyższe. Zamknięte także na kolejne 2 tygodnie są lotniska. Cały czas także zamknięte są grancie dla obcokrajowców. Obowiązują kontrole na granicach.

Od przyszłego czwartku każdy kto będzie poruszał się po ulicach, korzystał z komunikacji miejskiej, robił zakupy w sklepie, będzie musiał nosić maseczkę ochronną na twarzy lub chustę bądź szalik. Więcej piszemy o tym – TUTAJ