Lech Poznań rozgromił u siebie Jagiellonie Białystok 4:0 w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Piłkarze Kolejorza po raz trzeci w historii zostali wicemistrzami Polski.

Przy Bułgarskiej wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Po jednej zdobyli Pedro Tiba i Jakub Kamiński. Dwukrotnie do siatki trafił żegnający się z Kolejorzem Duńczyk Christian Gytkjaer, który z 24 golami na koncie wywalczył tytuł króla strzelców ekstraklasy.

źródło : lechpoznan.pl/ fot. Przemysław Szyszka

Meczu nie ma co komentować. Pierwsza połowa pokazała, kto jest lepszy na boisku i kto walczy o coś w tym spotkaniu. To było coś wspaniałego oglądać tak grający zespół i chciałbym pogratulować chłopakom, bo wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Wiele nam zarzucano w trakcie tego sezonu, ale pokazaliśmy, że dobrą i ciężką pracą można coś osiągnąć, fajnie grać w piłkę i z tego jestem dumny. To powiedziałem chłopakom w szatni i za to właśnie im podziękowałem – powiedział po meczu Dariusz Żuraw, trener Kolejorza.

Lech został wicemistrzem Ekstraklasy. O trzy punkty wyprzedziła go warszawska Legia, która już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrzowski. Trzecie miejsce na podium zajął Piast Gliwice.