Jak już informowaliśmy – dziś rano w hali Arena gdzie miał odbyć się koncert Gregorian – zawalił się fragment sufitu. Najpierw organizator informował, że koncert odbędzie się w Sali Ziemi na MTP. Teraz już wiadomo, że koncert jest odwołany. 

Do sprawy w specjalnym komunikacie odniosły się Międzynarodowe Targi Poznańskie, zarządca obiektu :

Przyczyną odwołania koncertu była troska o bezpieczeństwo. Dziś około godziny 9:30 doszło do wypadnięcia jednego elementu sufitu podwieszanego. Ze względów bezpieczeństwa przerwano prace montażowe związane z przygotowaniem koncertu. Komisja Wydziału Zarządzania Obiektami, na miejscu podjęła decyzję o konieczności kontroli wszystkich elementów sufitu podwieszanego. Po przeprowadzeniu ewentualnych niezbędnych napraw i pozytywnym zakończeniu przeglądu, spisany zostanie protokół bezpiecznego użytkowania obiektu. Protokół zostanie przekazany do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Na ten moment nie są planowane dalsze zmiany w programie wydarzeń zaplanowanych w obiekcie – informuje Karolina Nawrot z centrum prasowego MTP.

O godzinie 15:00 pojawiła się informacja, że koncert odbędzie się w Sali Ziemi na MTP. O godz 17:00 przedstawicielka organizatora poinformowała jednak, że impreza się nie odbędzie, ponieważ Sala Ziemi jest za mała i nie pomieści wszystkich widzów, którzy kupili bilety. Jutro ma być znana nowa data koncertu. Ci którzy kupili bilety mogą je zwracać do organizatora, będą im wypłacane pieniądze.

 

kontakt