Specjalne oznakowane patrole będą zbierać porzucone hulajnogi. O źle zaparkowanych jednośladach może poinformować każdy.

Jeśli natrafimy na źle zaparkowaną lub zniszczoną hulajnogę, możemy to zgłosić bezpośrednio w aplikacji na smartfonie lub pod numerem telefonu 32 224 71 22.

W komunikacie wydanym przez firma Lime, która zarządza elektrycznymi hulajnogami możemy przeczytać : uczestnicy patroli reagują na wszystkie zgłoszenia spływające na infolinię Lime oraz proaktywnie przemierzają miasta wypatrując hulajnóg, które mogą przeszkadzać przechodniom oraz pozostałym użytkownikom przestrzeni miejskiej. Widząc takie sytuacje, patrole Lime przestawiają urządzenia z newralgicznych miejsc, podnoszą przewrócone maszyny i parkują je w bezpiecznych miejscach. Członków patroli można rozpoznać po charakterystycznych kamizelkach odblaskowych opatrzonych logotypem Lime. Ich liczba nie jest stała i zależy o sytuacji w każdym mieście, liczby hulajnóg aktualnie dostępnych na ulicach oraz zgłoszeń spływających na infolinię Lime.

Problem z porzuconymi hulajnogami pojawił się prawie od samego początku. W przestrzeni miejskiej pojawiły się one w grudniu zeszłego roku. Jest ich kilkaset. Można je wypożyczać za pomocą specjalnej aplikacji w samrtfonie. Oddać hulajnogę można w miejscu, w którym kończymy podróż. I niestety niektórzy użytkownicy zostawiają je w taki sposób, że tarasują chodniki. Hulajnogi niszczą także wandale, którzy np.: wrzucają je miejskich fontann.