We wtorek, 16 czerwca w Pile na Placu Staszica otwarte zostanie centrum pobrań prób COVID-19 drive-thru. Piła to kolejne miasto w Wielkopolsce, gdzie zostaną przeprowadzone darmowe badania na obecność koronawirusa. Z badań mogą skorzystać mieszkańcy powiatu pilskiego oraz czarnkowsko-trzcianeckiego.

Pilskie drive-thru ma działać od wtorku do piątku. To projekt dla osób zmotoryzowanych. Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, po wcześniejszym umówieniu wizyty, w godzinach od 10:00 do 19:00 zostaną pobrane wymazy do badań. Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby przeprowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna pod numerem telefonu – 61 65 68 075. Do dziś zarejestrowało się 249 osób.

Przygotowaniem i funkcjonowaniem punktu pobrań zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Piły. Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w Krotoszynie, Kaliszu, Ostrowie Wlkp. Kępnie, Rawiczu, Pleszewie, Gnieźnie, Ostrzeszowie oraz Poznaniu.