Koronawirus. Miasto musi być gotowe na radzenie sobie z epidemią nawet mimo tego, że żadnego przypadku zachorowania jeszcze nie odnotowano.

KORONAWIRUS – jak przygotowuje się Poznań?

Minister zdrowia przyznawał niedawno, że to kwestia czasu gdy wirus dotrze do Polski.

Sytuacje monitorują uczelnie wyższe, które mają studentów z Chin. W Akademii Muzycznej sprawdzono, że od miesięcy nie byli w swoim kraju i teraz się nie wybierają. UAM powołał zespół monitorujący sytuację.

Sanepid koordynuje sytuację pomiędzy oddziałami zakaźnymi, lotniskiem i dworcem. W ostatnich dniach wracały do Poznania osoby z Chin ale bez żadnych chorobowych objawów.

Na targi Budma przyjedzie kilku wystawców z Chin. Większość wycofała się z udziału w targach ale kilku wystawców postanowiło przyjechać mimo koronowirusa.

KORONAWIRUS

Niezwykle ważna w profilaktyce wirusów jest higiena, nawet podstawowa dotycząca mycia rąk, twarzy. Ważne jest także unikanie kontaktu z osobami chorymi, unikanie kontaktu ze zwierzętami narażonymi na wirusy pochodzącymi  od dzikich osobników (obecny przeszedł z węży.

Oddziały zakaźne polskich szpitali są gotowe na walkę z wirusem. O monitorowaniu sytuacji przez odpowiednie służby zapewnia też rzecznik rządu.