KORONAWIRUS – z Chin do Polski wrócił mężczyzna, który bardzo źle się czuł. Sam zgłosił się do szpitala. Objawy są charakterystyczne dla wirusa. Pobrano od pacjenta próbki. Niebawem będą znane wyniki.

KORONAWIRUS

W poniedziałek znane mają być wyniki badania, które stwierdzi, czy Polak, który wrócił z Chin zaraził się koronawirusem. Mężczyzna trafił do izolatki.

Służby nie przekazują zbyt wielu informacji na ten temat. Wiadomo natomiast,że chory wrócił z Chin do Krakowa. Tam też trafił do szpitala. Nie wiadomo z iloma osobami miał kontakt w Polsce.

Władze uspokajają, że Polska jest przygotowana na poradzenie sobie z walką z koronawirusem. Minister zdrowia przyznał, że dotarcie koronawirusa do naszego kraju to jedynie kwestia czasu.

KORONAWIRUS

Niezwykle ważna w profilaktyce wirusów jest higiena, nawet podstawowa dotycząca mycia rąk, twarzy. Ważne jest także unikanie kontaktu z osobami chorymi, unikanie kontaktu ze zwierzętami narażonymi na wirusy pochodzącymi  od dzikich osobników (obecny przeszedł z węży.

Oddziały zakaźne polskich szpitali są gotowe na walkę z wirusem. O monitorowaniu sytuacji przez odpowiednie służby zapewnia też rzecznik rządu.