Jest wysokie prawdopodobieństwo zakażenia koronawirusem. Wyniki będą niebawem – mówił w południe na konferencji prasowej z-ca prezydenta Poznania Jędrzej Solarski.
Informację o zakażeniu redakcja Poznews.pl podała już rano. Wyniki potwierdziły obecność Koronawirusa.

 

Urząd Miasta przekazał informacje o stanie zakażeń Koronawirusem w Poznaniu.

Jest wysokie prawdopodobieństwa zakażenia koronawirusem w Poznaniu – powiedział Jędrzej Solarski, z-ca.prezydenta Poznania

Popołudniu informacja została potwierdzona przez szpital. Rzecznik prasowy szpitala przekazał mediom, że wynik testu na Koronawirusa jest pozytywny.

Kobieta znajduje się w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej. Ma 50 lat, miała kontakt z mężczyzną z Włoch. Obecnie jest w ciężkim stanie z poważną i fekcją płuc. Jest podłączona do respiratora.

Pierwszy test nie rozstrzygnął, czy kobieta jest zakażona. Drugi – tak.

Więcej informacji przekaże wojewoda na specjalnej konferencji prasowej o godzinie 17.30.

Ministerstwo zdrowia potwierdza zakażenie w Poznaniu.

Minister zdrowia przyznał dziś, że epidemia się w Polsce rozprzestrzeni.

Panika może jednak okazać się bardzo niebezpieczna. Ważniejsza jest profilaktyka.

Najważniejsze w profilaktyce jest częste mycie rąk.

WHO wskazuje na pięć zaleceń, które pomogą nam zmniejszyć ryzyko zakażenia Koronawirusem.

1.MYCIE RĄK

Ręce należy myć bardzo często i starannie. Mydło zabija Koronawirusa. Bardzo często to właśnie przez dłonie wirusy dostają się do organizmu. Poza domem dotykamy rozmaitych przedmiotów w przestrzeni publicznej, później przykładamy rękę do twarzy i wirusy dostają się do organizmu. Często mycie rąk to podstawa profilaktyki antywirusowej.

2. BEZPIECZNY DYSTANS

Metr odległości od osób, które kaszlą bądź psikają. Chodzi o to, by nie wdychać wirusa, który może być rozsiewany przez psiknięcia czy kaszel.

3. NIE DOTYKAJ OCZU,UST, NOSA

Na dłoniach znajduje się najwięcej wirusów bo nimi dotykamy różne obiekty w przestrzeni publicznej. Dotykając następnie brudnymi dłońmi okolic oczu,ust,nosa transportujemy wirusy do organizmu.

4. KONSULTUJ Z LEKARZEM NIEPOKOJĄCE OBJAWY

Jeśli zauważysz gorączkę, kaszel, kłopoty z oddychaniem – zgłoś się do lekarza. Jeśli będziesz podejrzewać, że to Koronawirus zadzwoń na infolinie NFZ, zanim pojedziesz do lekarza. Jeśli objawy będą poważne nie jedź do lekarza samemu bo możesz roznieść wirusa. Numer infolinii NFZ – 800-190-590

5. DBAJ O HIGIENĘ

Nie korzystaj z chusteczek higienicznych, których już używałeś/używałaś. Jeśli psikasz – zasłaniaj usta. To samo z kaszlem. Chroń także innych przed wirusami.

Koronawirus – jak się nie zarazić?

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek wątpliwości związane z Koronawirusem – proszę zadzwonić pod numer infolinii NFZ dedykowanej pytaniom o Koronawirusa – 800-190-590