Wiele poznańskich firm i korporacji mających siedziby w naszym mieście zwraca się do pracowników z apelem by jeśli wrócili z Włoch, Chin lub Japonii – pracowali przez dwa tygodnie z domu.

Zdalna praca dla osób, które wróciły z wyjazdów do Włoch, Chin czy Japonii to sposób na to, by potencjalnie zarażone osoby nie przyszły do pracy i nie zarażały innych, również w drodze do pracy. Przez 2 tygodnie wirusy rozwijają się w organiźmie i wtedy najsilniej zarażają. Wiele firm w Poznaniu zwróciło się do pracowników by skorzystali z tej formy pracy po powrocie z miejsc podwyższonego ryzyka.

W Poznaniu obserwuje się też jednak niestety pewne objawy paniki. W aptekach kończą się np. maseczki.

Mało mówi się natomiast o rzeczach, które są naprawdę istotne. Jedną z nich jest to, by sprawdzić gdzie produkowane są leki, z których często się korzystamy. Wiele ważnych lekarstw wytwarzanych jest w Chinach a tam produkcja wielu zakładów stanęła. Warto więc zaopatrzyć się w potrzebne leki, zanim Chiny nie wznowią produkcji.

By się nie zarazić Koronawirusem ani innymi wirusami należy często myć ręce i twarz. Podnosić odporność i szczepić się przeciwko grypie.

Główny Inspektor Sanitarny o koronawirusie mówi tak:

Oczywiście, to groźny wirus, ale jeśli chodzi o Polskę, to istotne zagrożenie widzę, jeśli chodzi o narastającą liczbę zachorowań na grypę, która w zeszłym roku spowodowała śmierć 160 Polaków – mówi Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny

Przygotowanie szczepionki na Koronawirusa zajmie około roku. Śmiertelność tego wirusa to ok 2/3 procent zakażonych. Ogromna większość chorych została wyleczona.