KORONAWIRUS POZNAŃ

Miasto poinformowało, że poza zamknięciem szkół, przedszkoli i żłobków zamkniętych będzie też wiele innych obiektów. Sprawdzamy, jakie?

 

Urząd miasta informuję, że zamknięte na dwa tygodnie zostaną miejskie instytucje kultury, baseny, lodowiska czy zoo.

Organizowane przez miasto imprezy masowe są przekładane na późniejsze terminy. Miasto apeluje do przedsiębiorców, by unikali imprez masowych i skupisk ludzi.

Badania wskazują, że osoby starsze są bardziej narażone na chorobę wywoływaną koronawirusem. Dlatego zastępca prezydenta zaapelował do poznańskich seniorów o – na ile to możliwe – pozostawanie w domu.

– Jeśli to możliwe, organizujmy pomoc sąsiedzką dla seniorów – mówił podczas sesji. – Pracujemy już z organizacjami pozarządowymi, które mogłyby pomóc najstarszym mieszkańcom miasta w robieniu zakupów. Projekt jest obecnie w przygotowaniu. Będziemy na bieżąco informować poznaniaków i poznanianki o wszystkich poczynaniach – mówi Jędrzej Solarski, z-ca prezydenta Poznani

KORONAWIRUS POZNAŃ

Prezydent Poznania powołał zespół do spraw monitorowania związanych z wirusem zagrożeń. W stanie podwyższonej gotowości są miejskie szpitale. Dodatkowe środki ostrożności zostały też wprowadzone w życie w miejskich jednostkach.

O bezpieczeństwo pasażerów dba też poznańskie MPK – aż do odwołania na każdym przystanku, na którym przeprowadzana jest wymiana pasażerów, autobusy i tramwaje otwierają wszystkie drzwi, aby ograniczyć kontakt pasażerów z przyciskami i jednocześnie jak najbardziej przewietrzyć pojazd.

Codziennie myte są (z użyciem środka dezynfekującego) poręcze, biletomaty, kasowniki i inne elementy wyposażenia pojazdów, najczęściej dotykane przez pasażerów. Środek dezynfekujący jest używany także podczas usuwania zanieczyszczeń np. po gumach do żucia czy napojach.

W poniedziałek, 10 marca, potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Poznaniu. Osoba zakażona, kobieta z województwa wielkopolskiego, trafiła na oddział zakaźny poznańskiego szpitala miejskiego z objawami poważnego zapalenia płuc. Wcześniej przebywała w szpitalu w Puszczykowie. Stan pacjentki jest na bieżąco monitorowany.

Jak nie zarazić się Koronawirusem – czytaj TUTAJ