Mecz Warty Poznań z Legią Warszawa w 6. Kolejce PKO Ekstraklasy został odwołany. Powodem są wykryte przypadki koronawirusa w zespole „Zielonych”.

Odwołanie pojedynku ma związek z potwierdzonymi przypadkami zakażenia COVID-19 w Warcie Poznań. W tygodniu poprzedzającym mecz u jednej z osób stwierdzono objawy zakażenia. Zgodnie z procedurą została ona odizolowana i skierowana na badania, które potwierdziły obecność koronawirusa. Klub był w stałym kontakcie z Zespołem Medycznym PZPN. W sobotę kolejne 3 osoby zostały wysłane na izolację oraz badania i okazało się, że również są zakażone. W sumie więc, na dzień przed meczem w klubie były 4 przypadki zakażenia. Z kolei w niedzielę rano u 3 następnych osób pojawiły się objawy charakterystyczne dla COVID-19 i znów, zgodnie z zaleceniami, osoby te zostały odizolowane oraz skierowane na badania – można przeczytać na oficjalnej stronie internetowej Warty Poznań.

Nowy termin rozegrania meczu Warty z Legią wstepnie zaplanowany został przez Departament Rozgrywek Ekstraklasy SA na 3 listopada i zostanie potwierdzony wspólnie z  Canal+.