Jak podaje Polska Agencja Prasowa – wietnamscy naukowcy udowodnili, że koroanwirus zmutował i występuje już w dwóch odmianach. Badania za rządową gazetą Viet Nam News opisują też polskie czasopisma branżowe rynku zdrowia.

Wietnamscy naukowcy wyizolowali wirusa, którym zarazili się ich pacjenci w Europie oraz wirusa od swoich pacjentów, którzy nie wyjeżdżali z Azji. Odkryli ważne różnicę między wirusami, co jak dowodzą badacze oznacza, że wirus – zmutował.

Odkrycie owych różnic w odmianach wirusa może być niezwykle ważne w pracach nad szczepionką – zapewniają naukowcy.

Wietnamczycy mówią już o – nowym koronawirusie – i jego obecność potwierdzili w poniedziałek u czterech kolejnych pacjentów.

Pokazuje to także, jak niewiele jeszcze wiemy o koronawirusie. Choć pochodzi z grupy wirusów znanych już badaczom to sam koronawirus wymaga jeszcze wielu badań.Przede wszystkim jednak świat czeka na szczepionkę, której powstanie to kwestia najprawdopodobniej przełomu roku.

Nie wiadomo też jeszcze jak na wirusa wpłynie wyższa temperatura, którą już obserwujemy w Poznaniu. Cześć naukowców twierdzi, że utrudni ona przenoszenie się wirusa, cześć zapewnia, że nie powinniśmy wiązać z tym większych nadziei.

Cały tekst, branżowego, portalu Rynek Zdrowia dostępny jest TUTAJ