KORONOWIRUS
Minister zdrowia rozwiewa wszelkie wątpliwości dotyczące tego, czy Koronowirus dotrze do Polski – na pewno – mówi minister.

W ciągu kilku dni do Polski dotrą części wirusa dzięki którym będzie można go diagnozować. Minister zdrowia zdradził, że w Polsce diagnozowanych jest już kilkanaście osób, pod kątem Koronowirusa. Wstępne badania go jednak nie potwierdzają.

KORONOWIRUS

Łukasz Szumowski dodawał jednak, że nie ma żadnych wątpliwości, że wirus dotrze do Polski. Ma to być kwestia dni.

Eksperci mówią wyraźnie, że najczęściej ten szczyt zakażalności jest wtedy, gdy zaczynają się objawy. Trudno wszystkie osoby, które miały kontakt z Chinami, zamknąć w szpitalu. Doszlibyśmy do pewnego absurdu i zaszkodzilibyśmy dużej liczbie pacjentów, którzy naprawdę potrzebują miejsc w tych szpitalach – mówił minister zdrowia na konferencji prasowej

Najwyższa Izba Kontroli w trybie natychmiastowym rozpoczęła kontrolę tego jak Polska jest przygotowana na walkę z wirusem i masową zachorowalnością.

KORONOWIRUS

Niezwykle ważna w profilaktyce wirusów jest higiena, nawet podstawowa dotycząca mycia rąk, twarzy. Ważne jest także unikanie kontaktu z osobami chorymi, unikanie kontaktu ze zwierzętami narażonymi na wirusy pochodzącymi  od dzikich osobników (obecny przeszedł z węży).