Zgodnie z wytycznymi rządu od poniedziałku 4 maja Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wznawiają funkcjonowanie kortów, boisk i obiektów hotelowych.

W pierwszej kolejności poznaniacy będą mogli wrócić na Oddział Rataje, Młodzieżowy Ośrodek Sportowy na Śródce oraz boisko piłkarskie na Golęcinie. Będą również otwarte Hotel Camping Malta oraz Noclegi Golęcin.

– Cieszymy się, że życie zaczyna wracać na nasze obiekty. Zachęcamy do dokonywania rezerwacji i jednocześnie apelujemy do wszystkich poznaniaków, aby korzystając z kortów i boisk stosowali się do zasad bezpieczeństwa, które obowiązują w czasie epidemii – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor POSiR.

Z uwagi na stan epidemii nie będą dostępne szatnie oraz pomieszczenia sanitarne z wyjątkiem toalet. Nie będzie również możliwości wypożyczenia sprzętu sportowego (piłki, rakiety tenisowe itp. należy przynieść ze sobą). Place zabaw i siłownie zewnętrzne znajdujące się na terenach zarządzanych przez POSiR w dalszym ciągu pozostają wyłączone z użytku. Osoby korzystające z boisk i kortów nie muszą zasłaniać twarzy. Poza kortami i boiskami należy używać maseczek.

Na udostępnionych od 4 maja obiektach Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wprowadzają specjalne zasady użytkowania. Są one dostępne na stronie internetowej:https://posir.poznan.pl/aktualnosci/korty-boiska-i-obiekty-hotelowe-posir-wznawiaja-funkcjonowanie