Towarzystwo Chrystusowe, którego członkiem był ksiądz-pedofil przelało milion złotych odszkodowania ofierze, która był gwałcona, molestowana i więziona przez ks. Romana.

Informacje o przelaniu odszkodowania potwierdza adwokat Towarzystwa Chrystusowego. Zaznacza jednak, że nadal zgromadzenie to z wyrokiem się nie zgadza i przygotowuje skargę do Sądu Najwyższego. Towarzystwo Chrystusowców zamierza teraz walczyć o zwrot wypłaconego odszkodowania od ofiary księdza-pedofila.

Przypomnijmy, że informację o przełomowym wyroku podała Gazeta Wyborcza, która opisuje uzasadnienie sądu. Sędzia uznała, że Towarzystwo Chrystusowe, którego członkiem jest ksiądz-pedofil odpowiada za jego czyny i nakazało wypłatę miliona złotych odszkodowania i wypłacania comiesięcznej dożywotniej renty w wysokości 800 złotych.

Towarzystwo Chrystusowe według relacji Wyborczej próbowało bronić się twierdząc, że między księdzem a dziewczynką istniała autentyczna więź. Towarzystwo odwołało się od wyroku, ale apelację też przegrało.

Ksiądz Roman przez ponad rok więził, gwałcił i bił 13-latkę. Gdy tej udało się poprosić o pomoc, została uwolniona od księdza,a duchowny stanął przed sądem. Sąd pierwszej instancji orzekł osiem lat bezwzględnego więzienia dla księdza Romana. Kolejne instancje jednak tak łagodziły wyrok, że ostatecznie jedyną karą było cztery i pół roku leczenia psychiatrycznego na oddziale więziennym. Po zakończeniu wyroku ksiądz…trafił do podpoznańskiego Puszczykowa. Gdy sprawa wyszła na jaw, został przeniesiony. Nie wiadomo dokąd.

Cały artykuł Gazety Wyborczej ujawniający wyrok w sprawie odszkodowania przeczytać można tutaj: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,23929101,kosciol-zaplaci-za-pedofilie-ksiedza.html

Artykuł Justyny Kopińskiej, która pierwsza opisała historię więzionej i gwałconej przez księdza 13-latki przeczytać można tutaj: http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,21210057,pedofilia-w-kosciele-ksiadz-gwalcil-13-latke-nadal-odprawia.html

kontakt