Sondażowe wyniki wyborów na prezydenta według IPSOS: Andrzej Duda 50,4%, Rafał Trzaskowski 49,6%. Jak podała firma sondażowa, w tej chwili nie da się podać zwycięzcy wyborów. Błąd w badaniu wynosi 2%. 

Andrzej Duda na razie wygrywa z Rafałem Trzaskowskim. Przewaga jest tak niewielka, że dopiero oficjalne wyniki potwierdzą, kto tak naprawdę zwyciężył. Bo błąd pomiaru w exit poll to 2 pkt. proc.

Frekwencja wyniosła 68,9 proc. Wszystko rozstrzygną oficjalne dane, które przekaże Państwowa Komisja Wyborcza.

– Widzieliście tą wspaniałą frekwencję., prawie 70 proc. Wygrać wybory przy 70 proc. frekwencji to niebywała wiadomość. Dziękuję wszystkim rodakom którzy poszli do wyborów. Często włożyli wiele trudu w to, żeby oddać te głosy. Gratuluję wyniku Rafałowi Trzaskowskiemu – powiedział  Andrzej Duda.

– Pod biało czerwonym sztandarem jest i musi być miejsce dla każdego. dziękuję za wsparcie i frekwencję. Dziękuję z całego serca. Czekamy na oficjalne wyniki wyborów ale ja chcę zaprosić dziś jeszcze do Pałacu Prezydenckiego Pana Rafała Trzaskowskiego wraz z małżonką. Żebyśmy podali sobie rękę i ten uścisk dłoni zakończył tę kampanię. Wszystkim z całego serca dziękuję. Niech żyje Polska – kończy swoje przemówienie prezydent Andrzej Duda.

To co najważniejsze to to, że udało się rozmawiać o współczesnej Polsce, patrzeć w przyszłość. Nie tonąć cały czas w tych sporach które są dawno rozstrzygnięte, tylko spojrzeć z odwagą w przyszłość. Myśleć o tym jak rozwiązywać prawdziwe problemy, rozmawiać o ratowaniu miejsc pracy, o służbie zdrowia, o równych szansach w edukacji. To jest dopiero początek rozmowy. Dopiero zaczynamy. Jestem przekonany, że odmienimy Polskę. Myślę, że jak raz się obudziliśmy to już nikt nas nie uśpi. To co najważniejsze- będziemy walczyć cały czas, niezależnie od wyniku. Jestem przekonany, ze wynik będzie dobry, pozytywny i zwyciężymy. Cały czas trwa głosowanie. Mam nadzieję, że z godziny na godzinę te rezultaty będą coraz lepsze. Jestem o tym absolutnie przekonany – mówi Rafał Trzaskowski.