Rada Mediów Narodowych rozpoczyna głosowanie dotyczące powołania prezesa TVP. Jacek Kurski stracił stanowisko po interwencji Andrzeja Dudy ale najpierw xostał doradcą zarządu TVP a teraz ma wrócić na stanowisko prezesa. Życzenie prezydenta PiS spełniło więc tylko na kilka miesięcy.

Szef Rady Mediów Narodowych tak komentuje nadchodzący wybór prezesa TVP:

Ta sprawa będzie na pewno omawiana, ponieważ porządek dzienny powstaje w ten sposób, że są zgłaszane propozycje przez wszystkich członków Rady. Przewodniczący rady nadzorczej oddelegowany na prezesa to siłą rzeczy sytuacja tymczasowa i wymaga ona zmiany. Na pewno ten temat się pojawi – mówił na łamach Wirtualnemedia.pl Jacek Czabański.

Nieoficjalnie pewne jest już, że Jacek Kurski wraca na stanowisko mimo poważnych zarzutów dotyczących jego zarządzania telewizją min.ostrego wspierania PiS i atakowania opozycji.

Kurski przed objęciem funkcji szefa TVP był przez lata posłem PiS, odpowiadał za kampanie tej partii i zasłynął głośnymi pomówieniami min. dziadka Donalda Tuska Kurski oskarżył o bycie w Wermachcie choć nie miało to nic wspólnego z prawdą. Zasłynął też powiedzeniem – ciemny lud to kupi.