300 tysięcy pasażerów obsłużyło poznańskie lotnisko Ławica w czerwcu. Kilka dni temu w branżowym raporcie, Ławica została zakwalifikowana jako jedno z najszybciej rozwijających się lotnisk w Europie.

Zestawienie zostało przygotowane przez branżowy serwis Anker Report i uwzględniało liczbę nowo uruchamianych połączeń. Poznańska Ławica znalazła się tam na 16 miejscu z 14 nowymi uruchomionymi połączeniami. W zestawieniu jest jeszcze jedno polskie lotnisko Wrocław, które jest na 7 miejscu, które otworzyło 21 połączeń. Miejsce pierwsze w zestawieniu zajęła turecka Antalya.

Z opublikowanych przez lotnisko statystyk wynika, że w czerwcu port obsłużył 300 tysięcy pasażerów. 140 527 pasażerów, to pasażerowie czarterowi. 108 553 to te osoby, które korzystają z tanich linii lotniczych. 42 900 to pasażerowie linii rejsowych. W przypadku lotów czarterowych oznacza to wzrost o 46% porównując to z ruchem lotniczym w czerwcu zeszłego roku. Z informacji podanych przez lotnisko wynika, że po raz pierwszy w ciągu tygodnia przekroczono liczbę 100 rejsów czarterowych.

 

kontakt