Na 4,5 roku pozbawienia wolności skazał Sąd Okręgowy we Wrocławiu Ryszarda F. – „Fryzjera”, którego prokuratura oskarżyła o kierowanie mafią piłkarską. W tej sprawie został także skazany Piotr R. legenda Lecha Poznań.

To była jedna z największych afer korupcyjnych w europejskim futbolu. Na ławie oskarżonych — jako główny oskarżony- zasiadł Ryszarda F. pseudonim „Fryzjer” oraz 30 jeszcze innych osób związanych z piłką nożna, między innymi trenerzy i piłkarze, wśród nich legenda Kolejorza Piotr R.

Proces trwał dziewięć lat. Według śledczych od lipca 2003 r. do czerwca 2006 r. w różnych ligach piłkarskich Fryzjer i ludzie z nim związani ustawili kilkaset spotkań. m.in. takich klubów jak: Widzew Łódź, Lech Poznań, Górnik Polkowice, Świt Nowy Dwór, Cracovia, Górnik Łęczna, Piast Gliwice, Szczakowianka, Zagłębie Sosnowiec czy Kujawiak Włocławek. Część klubów kupowała mecze, aby awansować do wyższej klasy rozgrywkowej, inne – aby nie spaść. W sumie oskarżonych zostało ponad 600 osób, a kilkaset sędziowie uznali za winnych.

Legenda Kolejorza Piotr R. w tym procesie został skazany na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu, 3-letni zakaz działalności w zawodowej piłce i przepadek 5 tys. zł przyjętych korzyści. Zarzuty (R. postawiono w sumie trzy, usłyszał wyrok za dwa) dotyczyły spraw z 2004 roku.

Wyrok w tej sprawie jest nieprawomocny.