Dynamiczny wzrost zakażeń będzie przyczyną wprowadzenia regionalnych lockdownów, jeśli tendencja się utrzyma – zdradza Olga Semeniuk, wiceminister w rządzie Zjednoczonej Prawicy.

 

Wielkopolska jest na trzecim miejscu pod względem liczby zakażeń. Niestety nasz region potencjalnie też może zostać objęty lockdownem, chyba, że restrykcje będą jeszcze bardziej precyzyjne niż województwo i będą dotyczyć powiatów. Co musi się stać by zapadła decyzja o lockdownie? Mówi o tym wprost wiceminister Olga Semeniuk.

Jeżeli te wzrosty z tygodnia na tydzień będą na poziomie powyżej 95 procent, a ta tendencja będzie się utrzymywała, to prawdopodobnie będziemy rozważali regionalny lockdown powiedziała Semeniuk portalowi Money

Dziś znów liczba zakażeń w kraju to niemal 20 tysięcy i znów, niestety, Wielkopolska jest trzecim regionem pod względem liczby zakażeń.

 

Kolejna doba przyniosła też kolejne zgony z powodu koronawirusa.

Jedyną skuteczną metodą, która chroni przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem są szczepienia. 90 procent osób w szpitalach zarażonych tym wirusem, to pacjenci, którzy się nie zaszczepili. Każdy może to jeszcze zrobić i być dużo bezpieczniejszym. Wystarczy zadzwonić pod numer 989.