Reprezentanci Stanów Zjednoczonych, Kanady, Czech, Ukrainy, Serbii, Iraku, Meksyku, Filipin, Malezji, Hiszpanii i Polski wzniosą na poznańskim Starym Rynku swoje lodowe dzieła sztuki już w ten weekend. W programie festiwalu znalazły się też koncert piosenek świątecznych, pokaz Ice Show oraz warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci. 

Pierwszego dnia zmagań odbędzie się widowiskowy konkurs Speed Ice Carving. Zadaniem uczestników, rywalizujących pojedynczo, będzie odtworzenie w lodzie konkursowego wzoru – liczy się czas, bowiem otrzymają na to zaledwie kilkadziesiąt minut. Zawody rozpoczną się o godz. 12.20. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi około godz. 18. Natomiast o godz. 19 odbędzie się pokaz Ice Show – informuje Urząd Miasta

Konkurs główny zaplanowano na niedzielę. Dwanaście dwuosobowych drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie kilkumetrowych rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się już o godz. 9 i potrwają do godz. 17. O godz. 18 na scenie nastąpi ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród. Natomiast o godz. 19 na poznaniaków i turystów, którzy przyjdą oglądać zmagania rzeźbiarzy, czeka koncert piosenek świątecznych. W niedzielę dłuto do ręki będą mogli wziąć też najmłodsi. W godz. 11-15 na Starym Rynku odbywać się będą warsztaty rzeźbienia w lodzie dla dzieci.