Roczny kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał z Wartą Poznań Łukasz Trałka. 35-letni pomocnik ma na koncie m.in. 7 występów w reprezentacji Polski, mistrzostwo kraju i aż 371 meczów w ekstraklasie.

1 sierpnia minęło 15 lat od debiutu Łukasza Trałki w ekstraklasie, w barwach Pogoni Szczecin. W najwyższej lidze w kraju grał ponadto w ŁKS Łódź, Lechii Gdańsk, Polonii Warszawa i Lechu Poznań. Uzbierał aż 371 meczów w ekstraklasie, zdobył w nich 24 bramki. Tylko 15 piłkarzy w historii rozegrało w ekstraklasie więcej spotkań niż Łukasz Trałka. Nowy zawodnik “Zielonych” jeszcze w ubiegłym sezonie był podstawowym graczem Lecha Poznań, przez wiele lat pełnił rolę kapitana tej drużyny. W Poznaniu spędził ostatnich siedem lat. Zdobył mistrzostwo Polski i dwa razy Superpuchar Polski. Może się pochwalić 40 występami w europejskich pucharach, w których strzelił 3 gole.

– Cieszymy się niezmiernie, że zawodnik takiej klasy jak Łukasz postanowił dołączyć do naszej zielonej rodziny. To piłkarz z ogromnym, nieocenionym doświadczeniem ekstraklasowym. Stanowi dużą jakość nie tylko na boisku, ale także poza nim, w szatni. Na pewno będzie wzorem dla młodych zawodników w naszym zespole, jak i dla chłopców, którzy trenują w akademii Warty Poznań. Kładziemy na nią coraz większy nacisk i mamy świadomość tego, że takie postacie jak Łukasz to dobry wzór dla młodych graczy naszego klubu – mówi Robert Graf, dyrektor sportowy Warty Poznań.

Łukasz Trałka trenuje z Wartą Poznań od ponad trzech tygodni. Kibicom pokazał się już podczas ubiegłotygodniowego sparingu z Dyskobolią Grodzisk Wlkp.

– W tym oknie transferowym myślałem o wyjeździe za granicę, ale od początku zakładałem, że musiałaby to być propozycja na tyle dobra, żebym zdecydował się zostawić rodzinę na rok i wyjechać. Pojawiały się oferty, ale to nie było to, czego oczekiwałem. Miałem też kilka ofert z klubów ekstraklasy, I i II ligi. Kiedy pojawiła się propozycja z Warty Poznań, uznałem, że to będzie dla mnie najlepsze rozwiązanie. Będę mógł jeszcze pograć w piłkę, a jednocześnie zostać z rodziną. Mój syn chodzi tu do szkoły, niedawno urodził mi się drugi syn. Jestem szczęśliwy, że nadal będę w Poznaniu. Zagram dla Warty i z bliska będę mógł śledzić losy Lecha – tłumaczy Łukasz Trałka.

Przyjście Łukasza Trałki to już dwunasty transfer “Zielonych” tego lata.