Minister zdrowia przedstawił harmonogram luzowania obostrzeń. Zakłada on powrót nauki w trybie stacjonarnym, przywrócenie sportu, handlu, a na samym końcu: otwarcie hoteli i restauracji.

1 maja: umożliwienie części aktywności sportowych na świeżym powietrzu (zwiększony limit z 25 obecnie do 50 osób), ale także w basenach dla grup zorganizowanych, z maksymalnym obłożeniem 50 osób.

4 maja: wraca handel detaliczny, otwarcie galerii handlowych, sklepów budowlanych i meblarskich, z limitem 1 osoby na 15 m2.  Do szkół w trybie stacjonarnym wracają dzieci z klas 1-3, z obowiązkowym wietrzeniem klas podczas każdej przerwy. Otwarcie galerii sztuki i muzeów (limit obłożenia 50 procent).

8 maja: otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym.

15 maja: uruchomienie ogródków kawiarnianych, dzieci z klas 4-8 i szkoły średnie: nauka w trybie hybrydowym. Wracają imprezy okolicznościowe jak komunie, z limitem 15 osób. Nie obowiązuje już nakaz zakładania maseczek na wolnym powietrzu.

29 maja: Usługi gastronomiczne wewnątrz (obłożenie 50-procentowe), także imprezy okolicznościowe. Otwarcie krytych obiektów sportowych: siłowni i klubów fitness, a także solariów. Limit: 1 osoba na m2. Powrót nauki stacjonarnej dla wszystkich uczniów