Ponad 200 spotkań w ekstraklasie i na jej zapleczu ma na koncie Mariusz Rybicki, 26-letni skrzydłowy, który podpisał kontrakt z Wartą Poznań. Jest piątym nowym zawodnikiem w ekipie „Zielonych”.

Do tej pory Rybicki występował między innymi w barwach Widzewa Łódź, Pogoni Siedlce, Wigrach Suwałki, czy ostatnio Odrze Opole. Zagrał także 5 spotkań w młodzieżowych reprezentacjach kraju.

Szukaliśmy ofensywnie usposobionego skrzydłowego, który może też zagrać jako ofensywny, środkowy pomocnik. Mariusz to zawodnik z olbrzymim doświadczeniem w I lidze i ekstraklasie. Mamy nadzieję, że da naszej drużynie dużo w ofensywie, zarówno jeśli chodzi o zdobywanie bramek, jak i w kwestii asyst. Takiego kreatywnego gracza potrzebowaliśmy i bardzo się cieszymy, że zdecydował się podpisać kontrakt z Wartą Poznań – mówi dyrektor sportowy „Zielonych”, Robert Graf.

Mariusz Rybicki przez ostatni sezon był zawodnikiem Odry Opole. Zagrał dla niej 28 meczów w Fortuna 1. Lidze, zdobył 3 bramki i zaliczył 3 asysty. Przed nowym sezonem 26-latek dostał zgodę na znalezienie sobie nowego klubu. Z Wartą Poznań związał się dwuletnią umową i trafił na Drogę Dębińską jako wolny zawodnik po rozwiązaniu kontraktu z opolskim klubem.

Do klubu z Drogi Dębińskiej przyszli wcześniej obrońcy Tomasz Boczek i Jakub Kuzdra oraz napastnik Gracjan Jaroch. Natomiast po powrocie z wypożyczenia do Miedzi Legnica kontrakt z “Zielonymi” podpisał obrońca Aleks Ławniczak.