Mariusz Wiśniewski został dziś wybrany szefem poznańskich struktur Platformy Obywatelskiej. M. Wiśniewski jest pierwszym zastępcą prezydenta Poznania. 

Dziś odbyły się wybory szefa poznańskiej PO. Do wyścigu zgłosił się Grzegorz Ganowicz i Mariusz Wiśniewski. Szef rady miasta zrezygnował jednak z konkurencji z Mariuszem Wiśniewskim, który narzucił intensywne tempo wewnętrznej kampanii, spotykał się z działaczami, nakreślił propozycje zmian w rozwoju poznańskiej PO.

Dziś na M.Wiśniewskiego zagłosowało 117 członków PO, przeciw było 115. Przeciwników mobilizować miał Bartosz Zawieja, wcześniejszy szef poznańskiej PO.

Zawieja skonfliktował się z prezydentem Poznania i Mariuszem Wiśniewskim, gdy układane były listy do rady miasta. Zawieja domagał się wtedy miejsca na liście dla… swojej matki. Na to nie zgadzali się Jaśkowiak i Wiśniewski.

Mariusz Wiśniewski tak komentuje swoją wygraną.

Platforma Obywatelska w Poznaniu będzie otwierać się na współpracę z wieloma środowiskami, także dla najważniejszego celu – musimy wygrać, najpierw w ramach KE, wybory do Parlamentu Europejskiego, a potem wybory do Sejmu. To niezwykle ważne, dla przyszłości Polski. Wszystkich zapraszam do współpracy – mówi Mariusz Wiśniewski

Mariusz Wiśniewski ma 41 lat, jest z-cą prezydenta Poznania, wcześniej był radnym min.twórcą komisji rewitalizacji, która zaczęła zmieniać centrum miasta.

W poznańskiej polityce nie ma wątpliwości, że M. Wiśniewski wystartuje w wyborach na prezydenta Poznania, gdy obecną kadencję zakończy Jacek Jaśkowiak.