Ponad 30 różnych manifestacji i marszów zgłoszono w urzędzie miasta. Mają one się odbyć w najbliższą sobotę w dzień na który zaplanowano Marsz Równości. Prawdopodobnie większość z nich obywać się będzie po to aby zakłócić Marsz Równości. 

Z informacji “Wyborczej” wynika, że przeciwnicy marszu zgłosili w urzędzie miasta 36 zgromadzeń, w tym trzy przemarsze. Jak ustaliła gazeta wyborcza zgłoszenia pochodzą od osób fizycznych, ale przynajmniej część z nich związana jest z narodowcami. Do organizacji konkurencyjnego marszu, który ma promować “tradycyjny model rodziny”, przyznaje się Młodzież Wszechpolska.

Trasa marszu Młodzieży Wszechpolskiej w kilku miejscach krzyżuje się z trasą Marszu Równości ale policja nie ma w tej sprawie zastrzeżeń.

Według “Wyborczej” na sobotę zaplanowano jeszcze dwa marsze: “Gdańscy meleksiarze za normalną rodziną” w rejonie Wildy, Dębca i Grunwaldu oraz “Pochód zwolenników piwa Special w opozycji do picia wódki” na Ratajach.

Pozostałe manifestacje mają charakter stacjonarny i nie wiadomo czy w ogóle się odbędą. Często zgłaszającymi są osoby zameldowane z innych miastach Polski. Choć deklarują, że na ich pikietach będzie nawet 400 osób.

 

kontakt