Policjanci z Poznaniu rozbili zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się czerpaniem zysków z prostytucji. Na terenie trzech województw funkcjonariusze zatrzymali w sumie 8 osób. Po usłyszeniu zarzutów dwie podejrzane w tej sprawie kobiety trafiły do aresztu na 3 miesiące.

Seksbiznes zorganizowała 40- letnia kobieta, która do współpracy wciągnęła swoją 20 letnią córkę. Swoją centrale telefoniczną kobiety ulokowały w Szamotułach, skąd zatrudniona przez nich pracownica nadzorowała seksbiznes. Wykorzystując 40 telefonów – których numery można było znaleźć w Internecie – kierowała klientów pod wskazane adresy, gdzie świadczone były usługi seksualne.

Organizatorką nielegalnego seksbiznesu okazała się 40–letnia mieszkanka Głogowa. Kobieta, korzystając z pomocy swojej 20–letniej córki, zajmowała się internetową rekrutacją kobiet, które docelowo dla niej pracowały, a także wyszukiwaniem mieszkań, w których zatrudnione kobiety spotykały się ze swoimi klientami.  Według ustaleń kryminalnych proceder trwał od 2019 roku. W tym czasie 40-latka pobierała swój udział w zyskach od kilkudziesięciu kobiet – informują policjanci, którzy zajmowali się sprawą.

W trzech województwach policjanci zatrzymali łącznie 8 osób, które związane były z seksbiznesem. Zatrzymani to 4 kobiety i 4 mężczyzn w wieku od 21 do 49 lat. Podczas przeszukań stróże prawa zabezpieczyli 11 tysięcy złotych w gotówce.

Trzy zatrzymane w tej sprawie kobiety usłyszały zarzuty czerpania korzyści z cudzej prostytucji oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na wniosek prokuratora sąd zadecydował o aresztowaniu 40-letniej mieszkanki Głogowa, której śledczy zarzucają kierowanie tą grupą. Do aresztu trafiła także 49 letnia telefonistka. Kobietom grozi do 5 lat więzienia.