Decyzję taką podjął wojewoda śląski Jarosław Wieczorek na wniosek policji. Ta uzasadniła to względami bezpieczeństwa. 

Jeszcze wczoraj rzecznik prasowy Piasta Gliwice Karol Młot, przekazywał dziennikarzom taką informację:

Bilety imienne są przygotowane, zgodnie z otrzymanymi listami zgłoszeń, jednak musimy się wstrzymać z wysyłką. Według naszych informacji jest wniosek policji do wojewody śląskiego w sprawie kibiców gości. 

I rzeczywiście taki wniosek policji wpłynął do wojewody. Ta twierdziła, że na meczu nie powinno być kibiców Kolejorza, a chodzi o względy bezpieczeństwa i uniknięcie np. ewentualnej zadymy w czasie meczu. Wojewoda podął dziś decyzję, że kibice Lecha na stadion w Gliwicach nie zostaną wpuszczeni.

Decydująca jak zwykle w takich przypadkach jest opinia policji. Ta opinia wskazywała, że przebieg spotkania może być zakłócony przez kibiców. Wojewoda biorąc pod uwagę kwestię bezpieczeństwa wszystkich uczestników czyli piłkarzy i kibiców oraz biorąc pod uwagę zeszłoroczne wydarzenia ze stadionu w Gliwicach podjął taką, a nie inną decyzję – mówi rzecznik wojewody śląskiego, Alina Kucharzewska.

Jak podaje rmf24.pl — policja dotarła do informacji, że kibice z Poznania mogą tego akurat dnia sprzyjać Piastowi. Zdobycie przez niego mistrzostwa spowoduje, że mistrzem nie będzie warszawska Legia. I sympatycy Kolejorza -według informacji rmf24.pl  – mieli być gotowi na ewentualne wywołanie zadymy, skutkujące np. przerwaniem meczu i przyznaniem walkowera drużynie z Gliwic.

Wszystkie spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy odbędą się w niedzielę o godz 18:00. Jeżeli Piast pokona u siebie Kolejorza zostanie mistrzem Polski.