Zakończyła się aukcja najmu lokali użytkowych, którą zorganizował Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych. Wylicytowano tylko 12 lokali użytkowych z miejskiego zasobu. Pod młotek wystawionych było 31 punktów.

Podczas pierwszej tegorocznej aukcji najmu lokali użytkowych do wylicytowania było 31 lokali o zróżnicowanym metrażu, położonych w interesujących lokalizacjach. Można było starać się o przestrzenie znajdujące się przy ul. Woźnej, Taczaka, Święty Marcin, Ratajczaka czy na Rynku Śródeckim. Najmniejszy z lokali na aukcji miał powierzchnię 12 m2, a największy – 271 m2.

W ofercie znalazły się pomieszczenia przeznaczone zarówno na działalność handlowo-usługową, jak i gastronomiczną. Miastu udało się wylicytować 12 lokali użytkowych. Nowych najemców znalazł m.in. lokal przy ul. Dąbrowskiego 107 oraz 150-metrowe pomieszczenie na Jeżycach.

Mimo że nowych najemców znalazło tylko 12 lokali z 31 wystawionych na licytację, szef ZKZL jest zadowolony z takiego obrotu sprawy.

– To znakomity wynik, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą w kraju spowodowaną pandemią koronawirusa — zaznacza Tomasz Lewandowski, prezes ZKZL. – Jednocześnie to świetny prognostyk przed drugim półroczem 2020 roku i znak, że kondycja poznańskiego biznesu się poprawia.

Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych znacząco obniżył kwoty wadium, by zachęcić przedsiębiorców do aukcji. Spółka planuje już kolejne aukcje najmu — prace nad nią już się rozpoczęły. Drugiej edycji można spodziewać się po zakończeniu okresu urlopowego.