Międzynarodowa wystawa psów w Poznaniu, która miał się odbyć w listopadzie, została odwołana. Powód ? Teren Międzynarodowych Targów Poznańskich, na których od lata odbywa się wystawa, objęty jest kwarantanną ze względu na wściekliznę. 

Informacja o odwołaniu wystawy pojawiła się na stronach internetowych poznańskiego związku kynologicznego.

w związku ze stwierdzeniem przypadku choroby zakaźnej zwierząt podlegającej obowiązkowi zwalczania – wścieklizny oraz wydanym w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego Rozporządzeniem Nr 4/2019 Powiatowego Lekarza Weterynarii w Poznaniu z dnia 31 lipca 2019 r. w sprawie wyznaczenia obszaru zagrożonego, nakazów i zakazów na tym terenie, Zarząd Oddziału w Poznaniu jest zmuszony odwołać Międzynarodowe Wystawy Psów Rasowych w dniach 9-10 listopada 2019 r.

Od początku lipca na terenie Poznania natrafiono na trzy martwe, chore na wściekliznę nietoperze. Pierwszego znaleziono w parku Wilsona na początku lipca. Drugiego na Garbarach, a trzeciego na Śródce. Z tego powodu powiatowy lekarz weterynarii musiał wyznaczyć obszar, na którym zabrania się organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem m.in. psów i kotów, a także wprowadzania i wyprowadzania psów i kotów nieszczepionych przeciwko wściekliźnie z terenu i na teren obszaru zagrożonego.