Jak podaje Gazeta Wyborcza, miejski Sylwester będzie z fajerwerkami, choć ankietowani poznaniacy w 51% powiedzieli, że nie chcą wystrzałów. 

Po raz pierwszy w historii miasta urzędnicy zapytali mieszkańców, czy miejski Sylwester powinien być z fajerwerkami. Estrada Poznańska, która imprezę organizuje, przeprowadziła telefoniczną ankietę, w której pytała poznaniaków, czy podczas Sylwestra organizowanego przez miasto powinien być pokaz fajerwerków. Ankieterzy korzystali z bazy kontaktów, która powstaje przy okazji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Bo każdy, kto zagłosuje w PBO, może dobrowolnie podać swój numer telefonu i zgodzić się na udział w ewentualnych badaniach, które organizuje miasto.

W badaniu wzięło udział 500 osób. Wyniki prezentują się następująco:
zdecydowanie nie – 32 %
raczej nie – 19 %
trochę tak, trochę nie – 4 %
zdecydowanie tak – 24 %
raczej tak – 21 %
trochę tak, trochę nie – 4 %
zdecydowanie tak – 24 %
raczej tak – 21 %

Jak mówi Gazecie Wyborczej Małgorzata Kempa, dyrektorka Estrady Poznańskiej — ponieważ nie osiągnięto zakładanego przez nas minimum poparcia 60 proc. dla którejś z możliwości, …. dlatego po naradzie zdecydowaliśmy, że po raz kolejny zaprosimy poznaniaków na bezpieczny, przeprowadzony przez profesjonalistów, krótki pokaz atestowanych fajerwerków.