Pierwsza galeria sztuki w czasach obostrzeń związanych z koronawirusem już „otwarta”. Chodzi o Galerię Curators’Lab, przy ulicy Nowowiejskiego 12 w Poznaniu należącą do Uniwersytetu Artystycznego. Studenci z koła Rzeźby UAP zapraszają na prezentację najnowszego zina „Dyslokacje”.

To taka mapa aktywności i otwartości. ZIN#2 DYSLOKACJE prezentuje postawy, poglądy i twórczość młodego pokolenia. W tym numerze będzie okazja zobaczyć, że szukamy dotarcia do odbiorców, nie bojąc się konfrontacji. Tworzymy, reagując na to, co nas otacza, ale też mówimy o marzeniach i oczekiwaniach. Wierzymy, że w wielu wypadkach one pokryją się z tym, co myślą i czują odbiorcy Wierzymy, że w wielu wypadkach one pokryją się z tym, co myślą i czują odbiorcy. Dobierając hasło do publikacji, szukaliśmy określenia odnoszącego się bezpośrednio do działań w różnych przestrzeniach i sytuacjach. Każde z artystycznych działań jest formą jakiejś dyslokacji i ujawnienia swojego miejsca i to chcemy pokazać – mówi Iga Martin koordynatorka projektu, studentka wydziału Rzeźby UAP.

Prace do tej wystawy zostały wyłonione w ramach open – call, który był zorganizowany w lutym i był adresowany do wszystkich studentów uczelni artystycznych w kraju. Początkowo zakładano, że ZIN#2 Dyslokacje ukaże się w formie papierowej i będzie poprzedzony wystawą prac. Niestety ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju Zin Dyslokacje został opublikowany w internecie. Dostępny jest pod adresem https://issuu.com/kolo-rzezba/docs/dyslokacje-ekran-144dpi-issuu__1_?fbclid=IwAR3V5FJcREje4PUQIWf8XUSs6OjF87zGA9fAFLCyq5iCMvB0zmqWyIlmO5E⠀

Został także zaprezentowany w formie wystawy w Galerii Curators’Lab, przy ulicy Nowowiejskiego 12 w Poznaniu. (fot w załączniku). Każdy poznaniak może przyjść przed Galerię i zapoznać się z projektem. Dbając jednak o bezpieczeństwo, organizatorzy wystawy proszą o zachowanie zalecanej odległości pomiędzy zwiedzającymi.