Obrońca Sebastian Olszewski został nowym zawodnikiem Warty Poznań. Kontrakt 17-latka będzie obowiązywał do czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. „Zieloni” wygrali wyścig o wychowanka Rozwoju Katowice m.in. z przedstawicielami ekstraklasy: Górnikiem Zabrze i Pogonią Szczecin.

Sebastian Olszewski w barwach Rozwoju zadebiutował jeszcze przed 16. urodzinami, gdy zagrał 90 minut w Pucharze Polski. Pod koniec lipca 2017 roku po raz pierwszy wystąpił w II lidze w meczu przeciwko… Warcie Poznań. Do dziś ma na koncie 34 mecze na poziomie centralnym.

– Sebastian jest prawym obrońcą, młodzieżowcem ze sporym doświadczeniem w rozgrywkach centralnych, oczywiście jak na swój wiek. W sierpniu skończy 18 lat, a już w poprzednim sezonie zaliczył 25 występów w II lidze. Pozyskaliśmy bardzo fajnego, perspektywicznego zawodnika na prawą stronę obrony, który ma też inklinacje do gry ofensywnej. Wzmacniamy konkurencję na tej pozycji i myślimy o Sebastianie również w dłuższej perspektywie, budowy silnej, młodej Warty Poznań — mówi dyrektor sportowy „Zielonych” Robert Graf.

Sebastian Olszewski przeszedł do Warty Poznań za zasadzie transferu definitywnego. Jest dziewiątym nowym zawodnikiem, który w przerwie między sezonami pojawił się w ekipie „Zielonych”.