Z okazji uroczystości Świętych Apostołów Piotra i Pawła – patronów Poznania w katedrze poznańskiej została odprawiona msza święta. Przewodniczył jej metropolita częstochowski arcybiskup Wacław Depo. Podczas homilii powiedział, że jest przeciwny Marszom Równości.

– Kiedy wołamy o wolność sumienia i wyznania, chociażby wobec bluźnierczych i obrażających Boga i naszą godność prowokacji na tzw. Marszach Równości, spycha się nas do prywatności. A jednocześnie pozwala się na wychodzenie na nasze ulice takich czy innych manifestacji obrażających Boga. A szczytem była parodia Eucharystii w Warszawie – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

– Ale mimo to, trzeba nam ufać, że żadna fala sekularyzacji, żadne prawo stanowione, które poprzez głosowania w parlamentach, sprzeciwiają się prawu Bożemu, ani żadna trudna sytuacja życiowa nie stłumią pragnień ludzkiego serca za Bogiem wpisanych w naszą ludzką naturę – mówił podniesionym głosem metropolita częstochowski.

Homilia arcybiskupa Depo została przyjęta oklaskami homilii. Abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, to hierarcha bliski Radiu Maryja, który otwarcie sprzyja PiS-owi.