Podobnie jak w latach ubiegłych w ramach cyklu „Zbudowane” będzie można „odbyć podróż” po wyjątkowych obiektach w Poznaniu. Pierwszy tegoroczny spacer odbędzie się 18 czerwca o godzinie 19.00 po nowym skrzydło Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wydarzenie towarzyszy festiwalowi Poznań Art Week

Nowe skrzydło Uniwersytetu Artystycznego (Budynek B) wkomponowano w przestrzeń dziedzińca XIX wiecznego budynku, stojącego od strony ulicy 23 Lutego. Nowy budynek ma cztery kondygnacje i nowoczesny wygląd dzięki umieszczonym na elewacjom perforowanym panelom ze stali. Poza większą ilością miejsca studenci w nowym budynku otrzymali też nowocześnie wyposażone sale – nowe pracownie. To m.in. profesjonalna drukarnia, studio telewizyjne, pracownie reżyserii dźwięku i postprodukcji, stolarnia, modelarnia, pracownia rzeźby, pracownia żywic, lakiernia, studio związane z obróbką metali, pracownia ceramiczna. Dzięki rozbudowie swój charakter zmienił też sam dziedziniec: do niedawna służył jako parking, teraz zmieni się w przestrzeń publiczną, użytkowaną przez studentów nie tylko do spotkań, ale i wystaw czy pokazów pod gołym niebem.

Spacer poprowadzą autorzy projektu – architekci z pracowni NMS architekci. Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o przesłanie danych kontaktowych (imię, nazwisko, numer telefonu) na adres: zbudowane@gmail.com. Tytuł wiadomości: UAP. O wyborze decyduje kolejność zgłoszeń, liczba miejsc ograniczona. Organizatorzy przypominają, że aby wziąc udział w zwidzaniu trzeba mieć założone maseczki na twarz.

ZBUDOWANE – to cykl spacerów architektonicznych zapoczątkowanych przez Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu w związku z przypadającą w 2018 roku – 20 edycją Nagrody Prezydenta Miasta Poznania im. Jana Baptysty Quadro za najlepszą realizację architektoniczną.