Estrada Poznańska podpisała umowę na modernizację Kina Muza –  wyjątkowego kina studyjnego, które do dziś zachowało swój charakter i klimat.

Na piętrze budynku powstaną dwie nowe sale projekcyjne. W jednej z nich staną przytulne kanapy, druga – ze stolikami i krzesłami – będzie bardziej przypominać kawiarnię. Będzie można w niej organizować warsztaty i wydarzenia kulturalne. Obie sale pomieszczą po 50 widzów.

Gruntowny remont czeka też pomieszczenia na parterze. Obecna sala kinowa będzie powiększona o 20 miejsc, a komfort widzów zapewni nowa wentylacja pomieszczenia. Wyremontowany zostanie również hol i mieszcząca się w nim kafejka.

Z okazji remontu Muza przygotowała też gratkę dla swoich fanów: każdy może kupić sobie fotel, który stał w starej sali kinowej. Wyprzedaż rozpoczyna się 31 sierpnia, a cena jednego krzesła to 10 zł. W skład zestawu wchodzi: siedzisko, oparcie, dwie nogi oraz dwa podłokietniki. Pracownicy kina podkreślają, że oryginalnie kinowy fotel wkręcany jest w podłogę. Żeby postawić go w domu, niezbędny będzie np. kawałek drewnianej płyty, do której można go przykręcić.

Podczas remontu Kino Muza znajduje się pod tymczasowym adresem na ul. Masztalarskiej 8 (Estrada Poznańska). Obecnie filmy wyświetlane są tam w dwóch salach projekcyjnych.

 

kontakt