850 tysięcy złotych bedzie kosztować mycie chodników w centum miasta. Czyszczenie rozpoczęło się w ostatnim tygodniu maja i potrwa do końca października. W tym czasie umyte zostaną chodniki na Starym Mieście, Jeżycach i Łazarzu.

Każdego roku czyszczeniem ciśnieniowo-chemicznym objęty zostaje obszar 150 tys. metrów kwadratowych chodników. Niektóre z nich są myte kilkukrotnie, dlatego faktycznie oczyszczona powierzchnia bywa niekiedy nawet dwukrotnie większa.

W tym roku, pomimo ograniczeń finansowych, zakres prac związanych z myciem chodników będzie zbliżony do ubiegłorocznego. Myta będzie m. in, ul. Wrocławska i Półwiejska, chodniki na ul. Św. Marcin, Taczaka, Dworcowej, Fredry, Gwarnej, 27 Grudnia i Roosevelta, a także w starych częściach Jeżyc i Łazarza. W porównaniu do roku ubiegłego, w tym zakres usługi czyszczenia został poszerzony o dojścia do peronów PST – informują urzędnicy.

Prace zostały zaplanowane w okresie od 25 maja do 25 października. Na ulicach w ścisłym centrum, gdzie funkcjonują ogródki gastronomiczne, czyszczenie będzie prowadzone w godzinach 6:00 – 12:00.