Kto szuka inspiracji na wyjazd wakacyjny lub weekendowy, powinien pojawić się na targach Tour Salon, jakie 14 lutego rozpoczynają się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Hasło tegorocznej targów to „Odkryj smak przygody”. 

Podczas 3 dni targowych będzie można poznać niezwykłe miejsca, które warto zobaczyć, a także wysłuchać fascynujących opowieści o ludziach, smakach, tradycjach.

Specjalne stoisko będzie miała Wielkopolska, Poznań i powiat poznański. Będzie można poznać turystyczne trasy, które być może dla wielu są nadal nieznane i jeszcze nieodkryte. Podczas Tour Salon będzie można zapoznać się też z ofertą turystyczną Mazowsza, a także dowiedzieć się, dlaczego warto wybrać się do takich miejsc, jak Beskidy, Kraina Lessowych Wąwozów, Lublin, Toruń czy Śląsk Cieszyński, które otrzymały tytuł Polskiej Marki Turystycznej przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną.

Do eksplorowania Polski będzie zachęcać także Katarzyna Węgrzyn, autorka niezwykle popularnego bloga „Gdzie w Polsce na weekend”, która przemierzyła kilometry podziemnych tras, odwiedziła obiekty z niezwykłą historią, znalazła miejsca, w których można spać w namiotach wiszących na zboczach gór, odkryła chatki hobbita i hotel z wnętrzami rodem z Alicji z Krainy Czarów.

Propozycje dalszych wypraw, przedstawią z kolei przedstawiciele biur podróży oraz miast, regionów i atrakcji turystycznych znajdujących się poza granicami naszego kraju. Podczas targów będzie można zapoznać się m.in. ze szczegółami organizacyjnymi wypraw do najbardziej odległych zakątków świata takich jak Wietnam, Pakistan, USA. Nie lada gratką dla podróżniczych freaków na pewno będzie wyprawa rosyjskim lodołamaczem atomowym na Biegun Północny.

O świadomym podróżowaniu opowie trójka blogerów, znana jako Ekipa Świadomego podróżowania. Podpowiedzą, w jaki sposób wybierać atrakcje tak, by pieniądze wydane przez turystę stały się inwestycją w lokalny biznes, jak zachowywać się na obszarach dotkniętych klęską bądź biedą, i dlaczego człowiek, który podróżuje zostawia swój ślad i jak oszacować jego wpływ na naszą planetę.