Od czwartku, 5 września cały ruch na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny zostanie przeniesiony na jezdnię południową, prowadzącą w kierunku Warszawy. Natomiast od piątku, 6 września zmieni się organizacja ruchu na odcinku między węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki. W tym miejscu kierowcy będą poruszali się na jezdni północnej i południowej dwoma pasami w obu kierunkach.

Od najbliższego czwartku, 5 września na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny wprowadzona zostanie nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu. Cały ruch pojazdów zostanie przeniesiony na jezdnię południową. Kierowcy będą mieli udostępnione 4 pasy: dwa w kierunku Warszawy i dwa w kierunku Świecka. W obu kierunkach nie będzie pasa awaryjnego, a pojazdy ciężarowe i autobusy będzie obowiązywał zakaz ruchu lewym pasem.

– Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę, jeśli zamierzają skorzystać na tym odcinku ze zjazdów i wjazdów na autostradową obwodnicę Poznania. Jadąc od strony Świecka będzie można zjechać na węźle Poznań Luboń, zamknięty jednak zostanie wjazd z Poznania i Lubonia na autostradę A2 w kierunku Warszawy. Kierowcy będą musieli skorzystać z objazdu przez węzeł Poznań Komorniki. Zamykamy również wjazd prowadzący z Poznania w kierunku Świecka na węźle Poznań Krzesiny. Dojazd będzie możliwy wyznaczonym objazdem przez pozostałe łącznice na tym węźle. Stawiamy znaki, które pomogą kierowcom szybko zorientować się w sytuacji – mówi Marcin Szczepański, kierownik budowy Strabag Polska Sp. z o.o.

Schemat Tymczasowej Organizacji Ruchu obowiązujący od 5 września na odcinku Poznań Luboń – Poznań Krzesiny:

źródło : Autostrada Wielkopolska

Od piątku, 6 września zacznie obowiązywać też nowa Tymczasowa Organizacja Ruchu na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki. Pojazdy jadące w kierunku Świecka, będą poruszały się jezdnią północną po pasie wolnym i środkowym. Pojazdy jadące w kierunku Warszawy będą poruszały się jezdnią południową również po pasie wolnym i środkowym. W obu kierunkach, pomiędzy węzłami Poznań Zachód – Poznań Komorniki dostępne będą pasy awaryjne.

– Apelujemy do kierowców o czujność zwłaszcza w pierwszych dniach po wprowadzeniu kolejnych zmian w organizacji ruchu na rozbudowywanej autostradowej obwodnicy Poznania. Koniec wakacji i związane z nim większe natężenie ruchu, powinno przypominać podróżnym o konieczności zwracania szczególnej uwagi na nowe znaki i tablice informacyjne wzdłuż autostrady – wyjaśnia Marcin Szczepański.

Schemat Tymczasowej Organizacji Ruchu obowiązujący od 6 września na odcinku Poznań Zachód – Poznań Komorniki:

źródło : Autostrada Wielkopolska

Na odcinku Poznań Komorniki – Poznań Luboń drogowcy zakończyli już prace związane z poszerzeniem jezdni w obu kierunkach o trzeci pas ruchu. Pas ten jest wygrodzony i udostępniony jedynie dla pojazdów budowy co oznacza, że wszystkich pozostałych kierowców aut osobowych, ciężarowych i autobusów obowiązuje zakaz poruszania się wybudowanych i zamkniętym dla ruchu trzecim pasem.